Był taki klub - Jegrznia Rajgród. Dziś zostało po nich pastwisko

Był taki klub - Jegrznia Rajgród. Dziś zostało po nich pastwisko

Wracamy do serii, w której przypominaliśmy Wam kluby na Podlasiu, które z jakichś powodów przestały funkcjonować. Było ich dużo (w linkach znajdziecie teksty o nich)http://lokalnapilka.futbolowo.pl/news/article/bobry-barszczewo-znicz-radzilow-kluby-ktore-znamy-tylko-ze-wspomnien-cz-2http://lokalnapilka.futbolowo.pl/news/article/ziemowit-nowogrod-iskra-poryte-jablon-kluby-ktore-juz-tylko-wspominamy

Dziś kolejny z nich, czyli Jegrznia Rajgród, po której zostało już tylko zarośnięte i zaniedbane miejsce, w którym kiedyś był stadion. Pierwszy sezon Jegrzni, rozegrany w ramach rozgrywek A klasy podlaskiej, to sezon 2002/2003. Jednak już sezon wcześniej drużyna z Rajgrodu wzięła udział w regionalnym Pucharze Polski, wygrywając w pierwszej rundzie z Biebrzą Goniądz 3:2, w drugiej pokonując Iskrę Poryte Jabłoń 3:1. Rajgrodzianie odpadli dopiero w trzeciej rundzie, przegrywając z Wissą Szczuczyn 2:9.

W pierwszym ligowym sezonie Jegrznia zajęła 11 miejsce w lidze, w której grało 15 drużyn. Kolejne trzy sezony spędziła w B klasie, zajmując kolejno 5, 8 i 11 (ostatnie) miejsce. Później był już tylko udział w Pucharze Polski i odpadnięcie w drugiej rundzie z Rospudą Filipów. Od sezonu 2005/2006 drużyna nie gra już ani w lidze, ani w pucharze, a jej stadion przypomina już tylko pastwisko... 

Jednak istnieje szansa na wznowienie działalności klubu. Zapytanie o to skierował ostatnio do Burmistrza Ireneusza Glinieckiego jeden z mieszkańców. Oto odpowiedź jakiej udzielił burmistrz. 

"Pomysł jest świetny. Perspektywicznie w ciągu najbliższych 2-3 lat klub Jegrznia Rajgród dzięki mojej inicjatywie i osób zainteresowanych wznowi działalność. Z całą pewnością Klub Jegrznia Rajgród będzie miał wielu kibiców. Czy będą piłkarze? - liczę, że tak."

Źródło: www.90minut.pl 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości