Piłkarki Włókniarza Białystok awansowały do II ligi!

W meczu na szczycie tabeli II ligi  kobiet, który miał decydować a awansie do II ligi, zawodniczki Włókniarza Białystok pewnie pokonały Forty Piątnica 6:0 i to Włókniarki zagrają w przyszłym sezonie o jeden szczebel wyżej.

- Nasze seniorki zdominowały mecz i udowodniły, że nikt inny, tyko One zasługują na ten awans. Mecz z Fortami Piątnica wyglądał dość jednostronnie, choć groźne przeciwniczki starały się jak mogły odgryzać kontratakami - opisują działacze Włókniarza.

Strzeleckie popisy zaczęła w 13 minucie meczu. Kapitanka, Julka Lasota, wykorzystała świetne podanie od Oli Kwiatkowskiej. Osiem minut później niesamowitą bramkę po indywidualnej akcji zdobyła Ula Onoszko, strzelając w okienko bramki. Lasota nie chciała być dłużna, w 35 minucie meczu również popisała się kapitalnym strzałem z dystansu. Do przerwy było 3:0.

W drugiej połowie na solową akcję zdecydowała się Karolina Szóstko, która idealnie obsłużyła Olę Kwiatkowską, dzięki czemu w 50 minucie było 4:0. Dwadzieścia minut później, błąd defensywy wykorzystała Zuzia Piekarska, a na dwie minuty przed końcem spotkania wynik meczu na 6:0 ustaliła Ola Omelianowicz.

Włókniarz w następnym sezonie będzie rywalizował w II lidze kobiet w grupie mazowieckiej. Wśród rywali białostoczanek będą m.in. Ząbkovia Ząbki, Stomil Olsztyn, Pogoń Zduńska Wola, AZS Warszawa, GOSiR Piaseczno, Akademia 2012 Suwałki,Wilga Garwolin.