Hit Transferowy – Lenka Trofimiuk z trzecioligowego Włókniarza Białystok w Górniku Łęczna

Tuż przed zamknięciem okienka transferowego w klubach Ekstraligi Kobiet, które trwa do końca lutego, doszło do zaskakującego ruchu ze strony Wicemistrza Polski – Górnika Łęczna. Klub z województwa Lubelskiego, który ma ambitny cel zdobycia Mistrzostwa Polski pozyskał na zasadzie wypożyczenia zawodniczkę Włókniarza Białystok Helenę Trofimiuk.

Górnik Łęczna to Wicemistrz Polski, aktualnie w lidze zajmuje drugie miejsce (ustępuje jedynie KKPK Medykowi Konin) tracąc do rywala 2 punkty po rundzie jesiennej. W swoim składzie ma 9 reprezentantek Polski. Zawodniczka Włókniarza została włączona do ścisłej osiemnastki meczowej zespołu z lubelszczyzny.

Popularna Lenka to nie tylko najstarsza (a mimo to wciąż młoda bo zaledwie 21 letnia) zawodniczka białostockiej drużyny. Była jedną z pierwszych kobiet biegających po boiskach w tym zespole. To między innymi ona wystąpiła w pierwszym oficjalnym meczu KS Włókniarz Białystok.

Źródło: http://kobiety.kswlokniarz.pl/hit-transferowy-lenka-trofimiuk-w-gorniku-leczna/