Był taki klub - Rospuda Filipów. Boisko niszczeje, perspektyw brak (FOTO)

Był taki klub - Rospuda Filipów. Boisko niszczeje, perspektyw brak (FOTO)

Dziś prezentujemy kolejny klub w województwie, który zakończył działalność po wielu latach gry na poziomie lokalnych lig. Zawodnicy Rospudy Filipów biegali po boiskach jeszcze w sezonie 2016/2017. 

Klub powstał w 1997 roku. Do rozgrywek przystąpił w sezonie 2002/2003, zajmując 2 miejsce w B klasie. Łącznie Rospuda rozegrała 15 sezonów w rozgrywkach ligowych, grając najwyżej w klasie okręgowej w sezonie 2008/2009. W ostatnim sezonie, w którym brali udział w rozgrywkach (2016/2017), zajęli 2 miejsce w sześciozespołowej A klasie, ustępując tylko Czarnym Czarna Białostocka. Mimo niezłego miejsca, klub rozwiązano. 

"Z dniem wczorajszym nasz klub zawiesił swoja historie, obchodzimy 20-lecie powstania i taki wspaniały prezent... Powodów jest kilka, przede wszystkim słabe zainteresowanie ludzi odpowiednich za klub, oraz stan boiska na którym gra jest zagrożeniem dla zdrowia i życia. Dziękujemy wszystkim, którzy się interesowali naszymi rozgrywkami, dla zawodników którzy idą grać dalej. Mamy nadzieje ze powrócimy, ale już z dużo lepszą współpracą z górą - napisano w komunikacie 27 czerwca 2017 roku. 

Dziś stadion gminny w Filipowie jest zaniedbany i wygląda bardzo źle, i rzeczywiście byłby zagrożeniem dla zdrowia zawodników. 

Osoby związane z klubem zapowiadają walkę o jego reaktywację. Wszyscy trzymamy za nich kciuki! 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości