"Po sezonie na trawie, bawimy się w futsal" - trener Domalewski o grze Narwi w futsalowym pucharze

Po losowaniu 1/32 Pucharu Polski w futsalu, trener Narwi Choroszcz Karol Domalewski opowiedział nam o powstaniu drużyny futsalowej w Choroszczy i o przeciwniku, jakiego los przydzielił jego drużynie.

Oto, co powiedział:

Graliśmy do tej pory pod nazwą FC Bankiet Białystok. Ludzie, którzy w tej ekipie grają, są znani dla publiczności naszej Podlaskiej piłki. Jesteśmy grupą znajomych, kiedy nie ma rozgrywek trawiastych próbujemy pobawić się w futsal lub beach soccer.  PZPN kładzie mocny nacisk na sformalizowanie każdego rodzaju rozgrywek od żaka do 2 ligi futsalu. A nasza drużyna nie widnieje w strukturach okręgowego związku, stąd też zapytanie i wyrażenie chęci współpracy z prezesem Narwi Pawłem Sokolem. Przedstawiłem mój pomysł i doszliśmy do porozumienia. 2 ligę futsalu oraz puchar Polski traktujemy jako mile spędzenie wolnego czasu w przerwie od boisk trawiastych. Tez będziemy brać udział w rozgrywkach 1 ligi beach soccer, organizowanych przez PZPN. W tamtym roku graliśmy na podobnej zasadzie pod nazwa Hetman Tykocin i zabrakło nam 1 punktu do awansu do Ekstraklasy piłki na piasku. Co do pucharu Polski. Spodziewaliśmy się, że dostaniemy Helios Białystok, bo z roku na rok rywale dobierani byli według klucza geograficznego. W tym roku postąpiono inaczej i los przydzielił nam Vamos Gdańsk, czyli tak naprawdę Concordię Elbląg. W lidze im nie idzie, ale dobrze znając trenera Andrzeja Biange, będzie chciał udowodnić, że miejsce ostatnie w 2 lidze to efekt wprowadzania piłki futsalowej w mieście Elbląg. Na pewno będzie to ciekawy pojedynek, na który zapraszam.

Mecz odbędzie się 5 lub 6 stycznia, gospodarzem spotkania będzie Narew Choroszcz.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/narewchoroszcz/