Trzech byłych prezesów Sokoła Sokółka zatrzymanych. Mieli wyłudzać dotacje na klub

Trzech byłych prezesów Sokoła Sokółka zatrzymanych. Mieli wyłudzać dotacje na klub

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, policja zatrzymała w środę byłego burmistrza Sokółki Stanisława M. i trzech prezesów klubu: Macieja G., Tomasza G, i Zdzisława S. Zatrzymanie miało związek z wyłudzeniem z kasy miejskiej w Sokółce 680 tys. zł dotacji dla klubu.

Sprawa dotyczy lat 2008-2012. Burmistrzem Sokółki był wtedy Stanisław M.

"Klub składał wnioski o dotacje, chociaż one mu się nie należały. Wnioski zawierały nierzetelne i nieprawdziwe dane oraz dokumenty. Winnych przypadkach klub deklarował środki własne na realizację dotacji, ale rzeczywiście ich nie posiadał" - powiedział PAP Tomkiewicz.

Prokuratura postawiła trzem prezesom zarzuty wyłudzenia dotacji, za co grozi do 8 lat więzienia. Zarządowi klubu w wyłudzaniu pieniędzy pomagał jeden z piłkarzy, który fałszował dokumenty. Grozi mu za to 5 lat więzienia.

Z kolei ówczesny burmistrz - według prokuratury - chcąc przysporzyć korzyści majątkowej klubowi i tym osobom, zatwierdzał wnioski o dotacje. Decyzje burmistrza nie były opiniowane przez radnych i odpowiednie komisje rady miejskiej. Byłemu burmistrzowi grozi do 10 lat więzienia.

Prokuratura zastosowała wobec podejrzanych poręczenia majątkowe od 10 do 20 tys. zł, zakaz opuszczania kraju izajęcie majątku do wymierzenia kary przez sąd.

Według prokuratury sprawa jest rozwojowa, a kwota wyłudzenia może wzrosnąć nawet do 1,2 mln zł.

Obecnie funkcjonujący w Sokółce klub  Sokół 1946 Sokółka powstał po tych wydarzeniach. Klubem zarządzają ludzie niezwiązani z procederem opisanym w artykule.  Sokół 1946 Sokółka gra obecnie w klasie okręgowej. 


Źródło:fakty.interia.pl -  https://fakty.interia.pl/podlaskie/news-podlaskie-byly-burmistrz-sokolki-i-prezesi-klubu-sokol-sokol,nId,2704631

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości