Ruch podsumowuje okres przygotowawczy

Ruch podsumowuje okres przygotowawczy

Na stronie www.ruchwysmaz.pl działacze klubu podsumowali okres przygotowawczy biało-niebieskich. W całości publikujemy tekst poniżej. 

Przypomnijmy, że Ruch jest liderem rozgrywek IV ligi podlaskiej. 

-------------------------------------------------

Wielkimi krokami zbliża się początek rundy rewanżowej o mistrzostwo IV ligi województwa podlaskiego sezonu 2017/2018. O pierwszym miesiącu przygotowań pisaliśmy już wcześniej, dzisiaj więc kolej na raport z drugiego okresu przygotowań.

MKS Ruch rozegrał w tym czasie 4 sparingi: z Olimpią Zambrów (17.02.2018), Podlasiem Biała Podlaska (24.02.2018), juniorami U-19 Jagiellonii Białystok (03.03.2018) i w ostatnią sobotę (10.03.2018)ze Zniczem Biała Piska.Trzy pierwsze mecze zakończyły się porażkami naszego zespołu. Z Olimpią przegraliśmy wysoko 1-6, z trzecioligowcem z województwa lubelskiego 1-2, identyczny rezultat zanotowaliśmy z młodzieżą Jagiellonii. Na rezultaty, szczególnie w tych dwóch pierwszych meczach, duży wpływ miały baki kadrowe. Nasz trener nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Z przyczyn zdrowotnych lub zawodowych graliśmy w mocno eksperymentalnych ustawieniach. Na uwagę zasługuje fakt, że w meczu z Olimpią i Podlasiem grali nasi młodzi zawodnicy z zespołu juniorów: Bartek Dworakowski (rocznik 2002) i Maciek Walędziewski (rocznik 2001).

Ostatnim sprawdzianem przed ligą był rozegrany 10.03. 2018 roku w Zambrowie na sztucznej murawie mecz z zespołem Znicza Biała Piska. Zespół ten jest po rundzie jesiennej liderem IV ligi w województwiewarmińsko–mazurskim, które to rozgrywki zdecydowanie zdominował. Do tej pory zdobył 41 punktów, 13 razy wygrywając i 2 razy remisując. Jest więc ewidentnym faworytem do awansu do III ligi z tej grupy. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 4-2. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie, a obie drużyny stworzyły sobie po kilka wyśmienitych sytuacji strzeleckich.

MKS Ruch –MLKSZnicz Biała Piska 4 – 2 (1-1). Bramki dla Ruchu:Karbovski20, Stypułkowski 50,70, Styś 86; dla Znicza: Adamiec 25 z karnego,Bogdaniuk78.

Cieszy zwycięstwo nad silnym rywalem na koniec przygotowań do wiosennej rundy. Mamy nadzieję, że dobrze przepracowany okres zaowocuje już niedługo, podczas walki o ligowe punkty.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości