Komentarz: zimowe sparingi Tura Bielsk Podlaski na odbudowanie morali

Komentarz: zimowe sparingi Tura Bielsk Podlaski na odbudowanie morali

Dziś gościnnie na naszej stronie pojawia się temat trzecioligowego Tura Bielsk Podlaski. Drużyna z Bielska Podlaskiego, która w III lidze zajmuje przedostatnie miejsce, w ramach przygotowań do rundy wiosennej, zaplanowała 7 sparingów. Niemal wszystkie z rywalami z niższych lig. 

Tylko dwa sparingi żółto-niebiescy rozegrali z rywalem z tej samej ligi - zremisowany z Olimpią Zambrów 1:1 i z Podlasiem Biała Podlaska. W pozostałych meczach kontrolnych rywalami Tura były lub będą kluby grające w niższych ligach - Znicz Biała Piska, Ruch Wysokie Mazowieckie, KS Wasilków, Sparta Szepietowo - IV liga, Czarni Czarna Białostocka, Hetman Białystok i Korona Dobrzyniewo (klasa okręgowa), Jagiellonia Białystok (Centralna Liga Juniorów).

Przypomnijmy, że Tur na jesieni tylko dwukrotnie zaznał smaku zwycięstwa. W sparingach natomiast mecze z rywalami z niższych lig wygrywa dość łatwo (4:0 z Wasilkowem, 1:0 z Ruchem i Zniczem, 8:0 z Koroną Dobrzyniewo, 5:0 z Czarnymi). Z Olimpią Zambrów nie udało się tego dokonać, padł remis 1:1. 

Każdy zespół ustala plan sparingów według własnego uznania i możliwości, ale wydaje się, że grając pięć z siedmiu sparingów w Zambrowie, istnieje możliwość gry z rywalami z wyższej półki (przynajmniej z tej samej ligi). Przykład - Ruch Wysokie Mazowieckie, któremu udało się "umówić" sparing ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Olimpią Zambrów. Przegrał oba mecze, ale wyniósł z nich z pewnością dużo materiału do analiz i wniosków.  Inny trzecioligowiec - ŁKS Łomża ostatni swój sparing rozegrał z pierwszoligową Pogonią Siedlce. W rozkładzie Łomżan jest jeszcze Legionovia Legionowo (II liga), a za sobą mają test-grę ze Stomilem Olsztyn (I liga). 

A może wygrywanie sparingów to sposób na odbudowę morali drużyny przed wiosną i przypomnienie zawodnikom, że w piłce można także wygrywać? 

Cokolwiek zdecydowało o przeciwnikach Tura w sparingach, życzymy bardzo temu zespołowi utrzymania się w III lidze. Powodzenia! 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości