"Sokółgate" - zawodnik Łukasz T. podpisywał za kolegów m.in. zakup sprzętu sportowego

"Sokółgate" - zawodnik Łukasz T. podpisywał za kolegów m.in. zakup sprzętu sportowego

W aferę, nazwaną już przez kibiców "Sokółgate", zamieszany by jeden z zawodników Sokoła Sokółka, Łukasz T. Podrabiał podpisy kolegów z zespołu, potwierdzając nimi, że odebrali sprzęt z pralni, czy zakupili nowy. 

W środę policja  zatrzymała byłego burmistrza Sokółki Stanisława M. i trzech prezesów klubu: Macieja G., Tomasza G, i Zdzisława S. Ich zatrzymanie miało związek z wyłudzeniem z kasy miejskiej w Sokółce 680 tys. zł dotacji dla klubu sportowego.

Miało to mieć miejsce w latach 2008-2012, kiedy włodarzem miasta był właśnie Stanisław M. Usłyszał zarzut, że jako burmistrz nie dopełnił w tym czasie obowiązków i przekroczył swoje uprawnienia. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

Jak mówi dla portalu sokolka.naszemiasto.pl Ryszard Tomkiewicz, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, Stanisław M. udzielał dotacji ze środków publicznych dla klubu Sokół Sokółka, pomimo przedkładania przez beneficjenta dokumentacji zawierającej różnego rodzaju braki i uchybienia. Nie były badane okoliczności wydatkowania tych pieniędzy. Nie zachowywał on także procedury uzyskiwania opinii Komisji do spraw Sportu. Nie sprawował też bieżącej kontroli nad wydatkami, czym działał na szkodę gminy, jednocześnie przysparzając korzyści klubowi sportowemu.

8 lat więzienie grozi trzem byłym prezesom klubuMaciej G., Tomasz G., i Zdzisław S. usłyszeli zarzuty wyłudzania dotacji łącznie z oszustwem i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy Sokółka w celu uzyskania korzyści majątkowej dla klubu sportowego. W latach 2008-2012 mieli wyłudzić  z miasta 680 tys. zł. 

Klub, składając wniosek o dotację, wykazywał, że posiada środki własne, w rzeczywistości ich nie mając. Gdyby klub złożył ofertę rzetelną, nie otrzymałby pieniędzy. 

W latach 2008-2012 w Sokole Sokółka grali tacy piłkarzy jak: Wojciech Zalewski, Dzidosław Żuberek, Ernest Konon, Robert Speichler. 

Więcej: http://sokolka.naszemiasto.pl/artykul/byly-burmistrz-sokolki-i-trzech-prezesow-klubu-sportowego,4904630,art,t,id,tm.html?fbclid=IwAR2XnoicZ9BgbIcbvgoSH1QWL42UeD0N7FKASjbXkiNki4Or0vaiHH8t22M

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości