9:0 to...najniższy wymiar kary. Sparta rozgromiła Dąb

Wynik 9:0 na boiskach podlaskiej czwartej ligi zdarza się niezwykle rzadko. W poprzednim sezonie prawie udało się to Ruchowi Wysokie Mazowieckie, który pokonał Biebrzę Goniądz 8:0. Wczoraj sztuki tej dokonała Sparta Szepietowo, rozbijając Dąb Dąbrowa Białostocka 9:0.

A i tak, wynik końcowy mógł być wyższy, gdyby zielono-czerwoni wykorzystali wszystkie stworzone sytuacje. Wykorzystali ich 9. Pierwszą na gola zamienił Kowalczyk, który pewnie wykorzystał rzut karny. Drugi gol także pada ze stałego fragmentu gry. Przy rzucie rożnym asystuje Fiedorzuk, a bramkę zdobywa Niemira. Kolejna akcja znów przynosi gola. Wojno zagrywa do Lisowskiego, ten wbiega w pole karne i pewnie pokonuje bramkarza Dębu. Do przerwy jest 4:0, bo czwartą bramkę, głową, strzela Patryk Pasko.

Druga część meczu to dalszy ciąg frontalnych ataków Sparty, a zepchnięci do defensywy goście gubią się co raz bardziej. Na 5:0 podwyższa ponownie Patryk Pasko, który dobija, obroniony przez bramkarza, strzał kolegi. Kilka minut później jest już 6:0. Na listę strzelców wpisuje się Wojno, który popisuje się ładnym strzałem z dystansu. Dwa kolejne gole również zdobywa Wojno, który wykorzystuje dwukrotnie sytuacje sam na sam z bramkarzem. Dziewiątą bramkę, która całkowicie rozkłada na łopatki zawodników z Dąbrowy, strzela WIśniewski.

- Cieszy świetna gra całego zespołu. Kibice którzy przybyli na mecz nie mogą czuć się zawiedzeni. Praca drużyny oraz trenera przynosi skutek. Nowi zawodnicy udowadniają że pozyskanie ich nie było błędem. Sparta jest na fali wznoszącej oby ten stan rzeczy trwał do końca rundy. - nie kryją radości działacze Sparty.