Nowy wójt w Filipowie to były kapitan Rospudy. Pomoże w reaktywacji klubu?

Nowy wójt w Filipowie to były kapitan Rospudy. Pomoże w reaktywacji klubu?

Mieszkańcy gminy Filipów wybrali nowego włodarza. Został nim Tomasz Rogowski, były kapitan i bramkarz nieistniejącej już Rospudy Filipów. 

Klub przestał funkcjonować w 2017 roku. Od tamtej pory boisko gminne jest zaniedbane, ale potencjał na piłkę w Filipowie jest. Czy nowy wójt zechce z niego skorzystać? Póki co zapowiada, że będzie dążył do rozwoju sportu w gminie. 

Nie wiemy, czy skorzysta na tym Rospuda Filipów, ale jest na to duża szansa, bo Tomasz Rogowski jest pasjonatem sportu, i to nie tylko piłki nożnej. 

"Sam dawniej grał w piłkę nożną w drużynie Rospuda Filipów, której był kapitanem i bramkarzem. Od 12 lat gra także w siatkówkę i jest sędzią sportowym, a dokładniej sędziuje mecze Ślepska Suwałki (na czas wyborów poprosił o zawieszenie pełnienia tej funkcji), przynależy również do Okręgowego Związku Piłki Siatkowej." - czytamy na stronie http://suwalki.naszemiasto.pl/artykul/tomasz-rogowski-nowy-wojt-filipowa-stawiam-na-rozwoj,4869448,art,t,id,tm.html

Liczymy na to, że drużyna z Filipowa powróci na piłkarską mapę Podlasia. 

O "upadku" Rospudy pisaliśmy tutaj - http://lokalnapilka.futbolowo.pl/news/article/byl-taki-klub-rospuda-filipow-boisko-niszczeje-perspektyw-brak-foto

NA ZDJĘCIU: stadion w Filipowie

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości