Futsal Club Zambrów kończy sezon. "Myślimy o awansie w przyszłym sezonie"

Futsal Club Zambrów kończy sezon. "Myślimy o awansie w przyszłym sezonie"

Z łatwością wygrali II ligę futsalu w województwie podlaskim, ale w starciu barażowym byli bez szans (porażki 12:4 i 8:4). Wstydu jednak nie przynieśli - tym bardziej, że drużyna powstała w listopadzie, a w meczach z Koniami Mechanicznymi Zgierz pokazali się z dobrej strony. Ten sezon dla Futsal Clubu już się zakończył, ale cel na kolejny jest ten sam - awans do I ligi. 

Działacze klubu pokusili się o kilka słów podsumowania pierwszego sezonu w historii klubu. 

"Dla nas jako klubu był to sezon pełen doświadczeń. Mamy świadomość tego, iż nasze Miasto liczyło i w pełni zasłużyło na to aby drużyna FC Zambrow w przyszłym sezonie reprezentowała nas w 1 lidze, jednak niestety nasze ambicje a co do awansu muszą poczekać" - oceniają działacze. ​

Były jednak powody do dumy...

"Frekwencja na trybunach podczas meczów naszej drużyny w 2 lidze zawstydzałaby wiele klubów z ekstraklasy (...) ponad 700 osób na trybunach w meczu charytatywnym z MOKS Słoneczny Stok" - czytamy na facebookowej stronie klubu. 

Inne kwestie organizacyjne również stały na wysokim poziomie. Naszym zdaniem, organizacja klubu to, jak na poziom II ligi futsalu, klasa światowa. Były relacje video w internecie, profesjonalne graficznie plakaty, wypowiedzi pomeczowe trenerów, komentator na hali w trakcie meczów w Zambrowie... My, jako również "świeży twór piłkarski" jesteśmy pod wrażeniem. Zresztą i dla nas znalazło się miejsce w podsumowaniu sezonu, za co dziękujemy. Będziemy wciąż wspierać w ramach naszych kompetencji klub FC Zambrów.

Poniżej część tekstu opublikowanego na facebooku FC Zambrów (https://www.facebook.com/fczambrow/) CAŁOŚĆ POD LINKIEM

Za nami pierwszy sezon zmagań naszej drużyny futsalowej. Bez wątpienia był to sezon pełen emocji dla naszych kibiców. Dla nas jako klubu był to sezon pełen doświadczeń. Mamy świadomość tego, iż nasze Miasto liczyło i w pełni zasłużyło na to aby drużyna FC Zambrow w przyszłym sezonie reprezentowała nas w 1 lidze, jednak niestety nasze ambicje a co do awansu muszą poczekać. Mamy świadomość tego, iż frekwencja na trybunach podczas meczów naszej drużyny w 2 lidze zawstydzałaby wiele klubów z ekstraklasy. Mamy tez świadomość tego, że Nasze Miasto potrzebuje Futsalu na najwyższym poziomie (ponad 700 osób na meczu charytatywnego zMOKS Słoneczny Stok Białystok). Przede wszystkim jesteśmy dumni z tego co udało nam się osiągnąć, jednak niedosyt perspektywy rozwoju klubu sprawia, iż już dzisiaj myślimy nad tym co zrobić aby w przyszłym sezonie awansować do pierwszej ligi. Mamy świadomość tego, iż w ciągu 2 tygodni (przed rozpoczęciem rozgrywek) bardzo trudno jest zbudować drużynę od zera. Jednak nam się udało. Mamy wspaniały zespół, ludzi ambitnych i utalentowanych, którzy w każdym spotkaniu dawali z siebie wszystko. Chciałbym aby każdy nasz kibic miał świadomość tego, iż nikt w meczu barażowym nie odpuszczał, a każdy z nas dawał z siebie 110%. Niestety dla nas, nasz rywalKonie Mechaniczne Zgierzokazał się drużyną lepszą i w pełni zasłużenie wywalczył awans do pierwszej ligi. My natomiast mamy świadomość tego czego nam zabrakło.

Klub powstał w sposób przemyślany. Nikt tutaj nie jest z przypadku.

Budowę klubu rozpocząłem od namówienia do współpracy według mnie osoby, która o footballu w Zambrowie wie najwięcej. TakKamil, nie zawiodłem się ! Do tej pory sądzę, że tutejsze społeczeństwo piłkarskie Cię nie docenia. Wykonałeś kawał dobrej roboty. Spędziłem z Tobą setki godzin podczas rozmów na temat futsalu, na temat marketingu sportowego, na temat szkolenia jak i filozofii budowania klubu. Dziękuje za wszystkie cenne wskazówki. Tak jako mój nauczyciel jak i trener naszej drużyny byłeś dla mnie mentorem. Mam nadzieje, iż w pewnym momencie spełnisz swoje marzenia i z naszym klubem osiągniesz swój szczyt.

MK. Kruchy

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości