Bolesna porażka piłkarek Heliosa z Górnikiem Łęczna

0:17 - takim wynikiem zakończył się mecz 1/16 finału Pucharu Polski Kobiet w piłce nożnej pomiędzy Heliosem Białystok a Górnikiem Łęczna.  Białostoczanki w starciu z wicemistrzyniami Polski nie miały żadnych szans.

Strzelanie na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku rozpoczęło się w 9 minucie. Prowadzenie dla gości zdobyła Dżesika Jaszek. W 12 minucie było już 2:0 po bramce Nataszy Górnickiej. Kolejne bramki strzelały: Emilia Zdunek (16'), Dżesika Jaszek (21'), Ewelina Kamczyk (38'), Anna Sznyrowska (42'), Ewelina Kamczyk (44'), Agata Guściora (46'), Agnieszka Jędrzejewicz (49'), Anna Sznyrowska (50'), Anna Sznyrowska (51'), Dżesika Jaszek (56'), Sylwia Matysik (62'), Dżesika Jaszek (64'), Dżesika Jaszek (78'), Agata Guściora (81'), Dżesika Jaszek (90').

Warto wspomnieć, że Górnik to obecny lider rozgrywek Ekstraligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet w Polsce. Helios gra w III lidze na poziomie województwa podlaskiego, czyli trzy poziomy niżej. W poprzedniej rundzie piłkarki z Białegostoku pokonały Pragę Warszawa 3:0.