Cresovia Siemiatycze pomaga małej Agatce - wylicytuj koszulkę "Cresy" na aukcji!

Cresovia Siemiatycze pomaga małej Agatce - wylicytuj koszulkę "Cresy" na aukcji!

Siemiatycki klub włączył się w pomoc niespełna dwuletniej Agatce, która musi przejść kosztowną operację serca. Działacze Cresovii przekazali na licytację oryginalną koszulkę meczową. Licytacja zaczyna się od 100 złotych. 

Pomóc może każdy, a koszulkę można licytować do 20 listopada na stronie https://www.facebook.com/groups/424305998391195/permalink/426796738142121/

INFORMACJE O CHOREJ DZIEWCZYNCE: 

1,5roczna Agatka jest naszą drugią córką, która przyszła na świat z poważną wrodzoną wadą serca. Agatka przeszła dwie operacje w Niemieckiej Klinice w Munster, które odbyły się dzięki dobrym sercom darczyńców, czyli Waszym. Za okazane wsparcie chcielibyśmy Wam bardzo serdecznie podziękować. Operacja, którą miała Agatka była jedną z najbardziej skomplikowanych operacji jakie wykonuje się na otwartym sercu. Niestety nie ominęły nas komplikacje: w trzeciej dobie po operacji nastąpiło zaburzenie rymu serca, przez co po dwóch tygodniach wszczepiono Agusi stymulator serca umożliwiający jego miarową, normalną pracę. Kolejne badania kontrolne przeprowadzone w Klinice wykazały niewielki otwór w przegrodzie serca powstały po wszyciu łaty, który może spowodować powstanie nadciśnienia płucnego. Jego dłuższe występowanie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia płuc, do czego nie możemy dopuścić.

Nasza Agatka po przeprowadzonej operacji serca rozwija się normalnie, jest wesołym dzieckiem i daje nam wszystkim dużo radości, pomimo tego naszemu życiu towarzyszy ciągły strach o zdrowie i życie naszej córeczki, a każdej wizycie u kardiologa niepokój o wynik badania. Po ostatnim badaniu nasze serca „rozsypały się na milion kawałków” , lekarz wykonujący echo serca zasugerował by wynik szybko wysłać do konsultacji w Klinice w Niemczech – zespół kardiochirurgów którzy wykonali operację musi podjąć dalsze decyzje z uwagi na przewężenie tętnicy i ograniczony wypływ krwi z prawej komory serca powiedział.

Telefon z Kliniki w Munster potwierdził nasze obawy. Agatka za kilka tygodni musi wrócić na oddział w celu wykonania cewnikowania serduszka i operacji, która ma zamknąć powstały otwór w przegrodzie i zlikwidować przewężenie tętnicy wychodzącej z prawej komory.

By wrócić do Kliniki potrzebujemy w krótkim okresie czasu zebrać niewyobrażalnie dużą kwotę, tj. 37 000 EURO, dlatego powstała ta grupa charytatywnych negocjacji, wspierające zbiórkę.

Z góry dziękujemy za każdą nawet najdrobniejszą rzecz wystawioną do licytacji i darowiznę za wylicytowany przedmiot.

 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości