"Celem jest pozostanie w 4 lidze" - Wissa gotowa do rozgrywek

Wissa Szczuczyn zakończyła okres przygotowawczy. Zespół jest gotowy do wznowienia rozgrywek IV ligi i mimo że zajmuje drugie miejsce w tabeli, nie zakłada sobie jako cel awansu do III ligi. Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej publikujemy poniżej.

Przygotowania zimowe to ważny okres dla każdego zespołu, gdyż runda rewanżowa jest czasem kiedy drużyny przedstawiają efekty swojej pracy i walczą o jak najwyższe miejsca w ligowej tabeli. Piłkarze Wissy Szczuczyn ten czas przygotowawczy spędzili bardzo aktywnie. Seniorska kadra piłkarzy Wissy na półmetku rozgrywek plasuje się na 2 miejscu w ligowej tabeli. Celem drużyny, który przyjęto przed rozpoczęciem sezonu było (jest) zajęcie bezpiecznego miejsca w lidze, które pozwoli w przyszłym cyklu rozgrywkowym występować w tej samej klasie. Po rundzie jesiennej śmiało można uznać, iż ten plan został wykonany w 90 %.

Do rundy rewanżowej, podopieczni grającego trenera Roberta Speichlera, przygotowywali się trenując trzy razy w tygodniu: były to zajęcia na siłowni połączone z biegami w terenie, oraz treningi w hali sportowej Publicznego Gimnazjum, bądź na miejscowym obiekcie orlika. Piłkarze Wissy kończą okres przygotowań do rundy wiosennej IV ligi. Zielono-czerwoni rozegrali osiem meczów kontrolnych, z czego pięć wygrali i trzy przegrali.

Porażki poniosła Wissa w pierwszych trzech grach kontrolnych. Najpierw 5 : 0 ulegli ŁKS-owi Łomża . W kolejnych meczach towarzyskich rywalami Wissy były zespoły z centralnej ligi juniorów. Najpierw podopieczni Roberta Speichlera przegrali 5:1 z Jagiellonią Białystok, a po tym starciu ulegli MOSP-owi Białystok 4:6. W kolejnym spotkaniu wyjazdowym szczuczyński klub wygrał z Orłem Kolno 5:0, a już trzy dni później pokonali ŁKS Łomża 2:1. Kolejne dwa sparingi z drużynami czwarto ligowymi, z Magnatem Juchnowiec Kościelny 7:1 , natomiast KS Michałowo pokonaliśmy 4:0. W ostatnim meczu rozegranym w Zambrowie zielono-czerwoni zmierzyli się z ekipą Ostrovi Ostrów Mazowiecka, wygrywając 4:1 po bramkach Mateusza Zambrowskiego-2, Dariusza Korytkowskiego i Dawida Korotkiewicza.

W sumie we wszystkich sparingach Wissa Szczuczyn zdobyła 27 bramek i straciła ich aż 19, co daje 3,37 zdobytych i 2,37 straconych goli na mecz. Jeżeli chodzi o zdobywanie bramek, to wśród zawodników Wissy szczególnie wyróżnić trzeba zdobywcę ośmiu bramek: Mateusza Zambrowskiego, pięciu Marcina Waszkiewicza. Po trzy trafienia zanotowali natomiast:. Dawid Korotkiewicz i Wojciech Łapiński.

• 01.02 Wissa – ŁKS Łomża 0:
  • 03.02. Wissa – CLJ Jagiellonia Białystok 1:
  • 07.02. Wissa – MOSP Jagiellonia Białystok 4:
  • 10.02. Wissa - Orzeł Kolno 5:
  • 13.02. Wissa – ŁKS Łomża 2:
  • 17.02. Wissa – Magnat Juchnowiec Kościelny 7:
  • 20.02. Wissa – KS Michałowo 4:
  • 24.02. Wissa – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 4:1

Warto dodać, że w zimowym okienku transferowym w drużynie Wissy nie doszło do żadnych zmian kadrowych. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Wissa Szczuczyn zajmuje 2 pozycję w tabeli IV ligi. Na swoim koncie ma 35 punkty, 43 bramek zdobytych i 14 straconych. Na 15 rozegranych spotkań podopieczni Roberta Speichlera 11 razy wygrywali, 2 razy zremisowali i 2 razy przegrali.
Runda wiosenna IV ligi piłki nożnej sezonu 2017/2018 rozpocznie się już 17 marca br.. W pierwszym meczu po zimowej przerwie Wissa Szczuczyn u siebie zmierzy się z KS Wasilków.

Miejski Ludowy Klub Sportowy ,,Wissa” w Szczuczynie informuje, że mecze w ramach IV ligi SALTEX w rundzie wiosennej w sezonie 2017/2018 rozgrywane będą na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 4 w n/w terminach:
17.03.2018 godz. 14.00 Wissa Szczuczyn - KS Wasilków
31.03.2018 godz. 15.00 Wissa Szczuczyn – Promień Mońki
14.04.2018 godz. 16.00 Wissa Szczuczyn – Orzeł Kolno
28.04.2018 godz. 17.00 Wissa Szczuczyn – Magnat Juchnowiec Kościelny.
05.05.2018 godz. 17.00 Wissa Szczuczyn – Biebrza Goniądz
19.05.2018 godz. 17.00 Wissa Szczuczyn – Dąb Dąbrowa Białostocka