Sobota w podlaskiej kopanej. Ciekawe mecze w Choroszczy i Wasilkowie

Sobota w podlaskiej kopanej. Ciekawe mecze w Choroszczy i Wasilkowie

W sobotę w naszych lokalnych ligach dojdzie o kilku ciekawych starć. Warto poświęcić dwie godzinki na wybranie się na mecz. 

W czwartej lidze rozegrane będą trzy mecze. Magnat Juchnowiec podejmie Biebrzę Goniądz. Obie drużyny źle zaczęły sezon. Biebrza z dorobkiem dwóch punktów zamyka ligową tabelę. Tylko dwa miejsca nad nią jest Magnat, który "uciułał" dotąd 4 punkty. Obie drużyny będą chciały nieco odbić się od ligowego dna. Początek tego meczu o godzinie 15:00. 

Godzinę później zagrają sąsiedzi w ligowej tabeli. Rezerwy Wigier zagrają z Dębem Dąbrowa Białostocka. Jedni i drudzy mają na koncie po 11 punktów, ale Wigry rozegrały jeden mecz mniej. Wyraźna różnica między tymi zespołami? Liczba straconych goli. Wigry mają ich na koncie 9, Dąb - dwa razy więcej. 

Również 11 punktów w tabeli ma Cresovia Siemiatycze, która wyjeżdża na mecz do Wasilkowa - lidera tabeli. Wasilków grał jak z nut, aż do meczu z Dębem Dąbrowa Białostocka, który przegrał przed tygodniem. Mimo tego pozostaje na czele tabeli i jest faworytem starcia z Cresovią. Za ich wygraną przemawia także bilans ostatnich sześciu meczów między "Cresą" a Wasilkowem. Sześć z nich wygrali Wasilkowianie, ani razu nie padł remis, ani razu nie wygrała Cresovia. Bilans bramek - 15:3 na korzyść gospodarzy meczu. 

- Plan na sobotnie spotkanie? Kontynuować dobrą passę pojedynków z Cresovią - mówią zawodnicy lidera tabeli. 

W "okręgówce" smak zwycięstwa w tym sezonie mają szansę zaznać Czarni Czarna Białostocka, ale zadanie będą mieć trudne. Grają z Rudnią Zabłudów, która w tym sezonie wygrała trzykrotnie. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00. 

A klasa również dostarczy dużych emocji. Ciekawie będzie w Choroszczy, gdzie Narew, jeden z faworytów do awansu, zagra z Jastrzębiem Knyszyn, wiceliderem, który jest objawieniem.

-Przegraliśmy całą drużyną. Teraz zostało wziąć się w garść, trenować i za tydzień wrócić na właściwe tory - mówili działacze Narwi po przegranym 1:3 meczu z Grabówką. Okazja do rehabilitacji będzie już jutro. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 17:00. W innych starciach A klasy Tur II zagra z Bocianem Boćki, a Iskra Narew z GKP Orla. 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości