Więcej zmian i nagrywanie meczów IV ligi? Propozycje Podlaskiego ZPN-u

Już od najbliższego sezonu miałyby obowiązywać niektóre zmiany, zaproponowane przez Podlaski Związek Piłki Nożnej podczas spotkania z przedstawicielami klubów IV ligi, klasy okręgowej i A-klasy. Wśród propozycji jest m.in. obowiązek nagrywania meczów czwartoligowych.

W IV lidze głównym tematem był Pro Junior System, który zostaje wprowadzony od najbliższego sezonu. Przedstawiony został system premiowy dla pierwszych 5 drużyn sklasyfikowanych w systemie , cele i założenia programu.

Omawiana była propozycja wprowadzenia od najbliższego sezonu kamer do IV ligi, które umożliwią nagrywanie spotkań. Kluby miały by obowiązek umieszczania całych spotkań jak i skrótów z meczu na stronie Podlaskiego ZPN.

Tematem dość istotnym poruszanym w każdej klasie rozgrywkowej było zwiększenie ilości zmian zawodników. Propozycje, które zostały zaproponowane to zwiększenie w IV lidze do 5 zmian zaś w Klasie Okręgowej jak i A klasie do 6 zmian.

Zostały również zaprezentowane i omówione najważniejsze zmiany w nadchodzącym sezonie przez WGiE przez Przewodniczącego Antoniego Plonę i Wiceprzewodniczącego Ryszarda Pabiana.

Następnym tematem był rozwój piłki amatorskiej w województwie przedstawiany przez Specjalistę z PZPN Huberta Siejewicza. Przedstawione zostały założenia programu, które w przeciągu 4-5 lat wpłyną znacząco na zwiększenie popularyzacji piłki amatorskiej, zwiększeniu ilości osób grających w piłkę nożną. Planowane jest wprowadzenie Ligi, turniejów oldboy, grup branżowych itp.

Źródło: www.podlaskizpn.org