Takie właśnie są potrzeby klubów na poziomie niższych lig. Bocian Boćki uświadamia

"Po co im tyle pieniędzy?!" - ze złością pytają czasami ludzie nieprzychylnie nastawieni wobec klubów piłkarskich. Bocian Boćki, przygotowując się do wiosny, nie tylko piłkarsko, przedstawił swoje "plany inwestycyjne". Dla nieznających realiów piłki na poziomie niższych lig podpowiadamy - tak jest w większości klubów. 

W Boćkach planują remont budynków gospodarczych i szatni.

W planach mamy malowanie szatni wewnątrz i zewnątrz ze wszystkimi w takim przypadku czynnościami tj. szpachlowanie,szlifowanie itp. Czas na wykończenie góry w szatni a więc ułożenie podłogi, docieplenie, przykręcenie płyt być może wstawienie okna oczywiście szpachlowanie, malowanie.Potem wykonanie schodów na poddasze. Tak więc obecna szatnia gości z wykończonym poddaszem stanie się szatnią gospodarzy z pomieszczeniem biurowym - informują działacze klubu. 

Ma to kosztować około 10 tysięcy złotych. Dochodzą do tego koszty samego udziału w rozgrywkach, czyli , jak wyliczają działacze - badania lekarskie - 1000 zł, ubezpieczenie OC - 1000 zł, składka członkowska - 150 zł, potwierdzenie zawodników do rozgrywek - 500 zł, uczestnictwo w rozgrywkach - 800 zł, sędziowie w rundzie wiosennej (4 mecze u siebie) około 1500 zł. 

Ponadto, zadbać trzeba o jedną z najważniejszych rzeczy, czyli samą płytę boiska i teren wokół niej. 

Potrzebny jest wertykulator do traktorka z opcją wysiewu nawozów, nasion trawy czy też piaskowania płyty boiska.Do tego podkaszarka i kilka innych drobnych rzeczy. Posiadany agregat wykorzystywany do podgrzewania wody i innych czynności z użyciem prądu potrzebuje generalnego remontu ze względu na urwany wał, taniej będzie kupić nowy. Co jeszcze? Wiosenne malowanie ławek rezerwowych, trybun i ogrodzenia. Może posadzimy parę drzewek dla cienia latem - wyliczają członkowie klubu z Bociek. 

Potrzeb jest wiele, na szczęście klub jest dobrej myśli i liczy na to, że środki finansowe się znajdą, choć, jak mówią piłkarscy społecznicy z Bociek, są one w "gdzieś w wirtualnym świecie". Życzymy powodzenia! 

--------------------------------

Bocian Boćki po rundzie jesiennej zajmuje 6 miejsce na 8 drużyn, grających w A-klasie grupie I. Drużyna w siedmiu meczach zdobyła 6 punktów.