Sparta Szepietowo przegrywa u siebie z Michałowem. 17-latek w bramce gospodarzy

Porażką na własnym boisku 1:2 sezon 2018/2019 rozpoczęła Sparta Szepietowo. W drużynie Roberta Mioduszewskiego zagrało w podstawowym składzie czterech pozyskanych latem zawodników, a w bramce stanął 17-letni debiutant, Dawid Tymiński.

To właśnie bramkarz zielono-czerwonych jest w pierwszej połowie postacią ważną dla przebiegu meczu. W sytuacji sam na sam fauluje w polu karnym zawodnika Michałowa, a rzut karny na gola zamienia Bernatowicz. Do przerwy jest 0:1.

Druga połowa to przewaga Sparty, która groźnie atakuje, Jeden z ataków kończy się rzutem rożnym, po którym zawodnik Sparty oddaje groźny strzał, ale piłka przelatuje nad bramką. Sparta dobrze gra do przodu, ale w obronie popełnia błąd, który znów kończy się sytuacją sam na sam z Tymińskim. I tym razem młody golkiper fauluje rywala w "szesnastce", a rzut karny po raz drugi pewnie wykorzystuje Bernatowicz, i podwyższa wynik na 0:2.

- Sytuacja jest bardzo ciężka a czarę goryczy przelewa czerwona kartka dla Fiedorczuka. Nie podłamuje to jednak Sparty a wprowadzony Jamiołkowski co raz próbuje zaskoczyć obronę gości. W 10 Sparta gra lepiej czego efektem kolejne sytuacje - czytamy w relacji na stronie Sparty.

Mimo gry w osłabieniu Sparta zdobywa gola. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Zaręba, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Lisowski, który daje nadzieję gospodarzom. Skończyło się jednak na nadziejach, bo Sparta nie zdołała już wyrównać.

-Na wyniku rzutuje bardzo słaba pierwsza połowa meczu oraz słaba skuteczność w drugiej połowie pod bramką gości. - relacjonują działacze klubu z Szepietowa.

Sparta w drugiej kolejce zagra na wyjeździe z Hetmanem Białystok, a KS Michałowo u siebie zagra z Promieniem Mońki.

Poniżej linki do goli z meczu, które opublikowali administratorzy facebooka Sparty.