Festiwal zmarnowanych okazji Warmii Grajewo. Mimo tego wygrali 5:0

Warmia Grajewo pewnie i wysoko, 5:0, pokonała w ostatniej kolejce Hetmana Białystok. Ale zwycięstwo mogło być zdecydowanie bardziej okazałe. Szansami do zdobycia gola, jakie stworzyli sobie w meczu Grajewianie, można by obdzielić kilka meczów.

Pierwszy gol padł w 2 minucie. Dośrodkowanie z lewej strony spokojnym strzałem wewnętrzną częścią stopy wykończył Rafał Kozikowski. W 9 minucie było już 2:0. Płaskie podanie na 5 metr wzdłuż bramki wykorzystał Marcin Mikucki. Bramka na 3:0 to gol samobójczy Dawida Dryla, który chciał wybić piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego na krótki słupek, ale zrobił to niefortunnie i przedłużył jej lot do bramki. Na 4:0 w drugiej połowie podwyższył Paweł Sypytkowski, który wykorzystał "pusty przelot" bramkarza na przedpolu. 7 minut później po raz kolejny Paweł Sypytkowski pokonał bramkarza gości, tym razem wykorzystując sytuację sam na sam.

Wynik mógł być jednak dużo wyższy, gdyby Warmia wykorzystała te sytuacje (screeny ze skrótu, który zamieszczamy poniżej).

WARMIA Grajewo - HETMAN Białystok 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Rafał Kozikowski 2', 2:0 Marcin Mikucki 9', 3:0 Dawid Dryl (samobójcza) 28', 4:0 Paweł Sypytkowski 61', 5:0 Paweł Sypytkowski 68'

WARMIA:12.Sobolewski (80' 1.Święciński) – 8.Koszczuk, 3.Domurat, 18.Edison (73' 2.Krupa), 6.Stankiewicz - 4.Mikucki, 10.Kozikowski (60' 11.Kondratowicz), 19.Cybulski (Kpt), (68' 14.Mściwujewski), 15.P.Zarzecki,16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski (63' 9.Chyliński)

REZERWA:1.Święciński-2.Krupa,13.Wójcicki, 9.Chyliński, 20.Mirva, 11.Kondratowicz, 14.Mściwujewski

HETMAN:69.Kwiatkowski - 3.Brałkowski (Kpt), 4.Szadłowski (46' 13.Mironowicz), 6.Dryl (50' 8.Dawidziuk), 14.Platnikov, 10.Plaga, 7.Jarmołowicz (63' 17.Szeretucha), 18.Tarnogórski, 11.Prusinowski (70' 2.Luty), 9.Leszek, 16.Kuhlabukau
REZERWA:22.Makowski - 2.Luty, 13.Mironowicz, 8.Dawidziuk, 17.Szeretucha

Sędzia:Karol Kolenkiewicz (Suwałki)

Żółte kartki: Jarmołowicz, Plaga (HETMAN)