Futsal - w II lidze na prowadzeniu Futsal Club Zambrów, klub z kilkudniową "tradycją"

Założona dosłownie kilka dni temu drużyna Futsal Club Zambrów jest liderem II ligi po trzech kolejkach. W ostatniej kolejce pokonali 9:1 Urząd Miejski Krynki.

FC Zambrów to zespół, który powstał z inicjatywy Kamila Rosińskiego, trenera młodzieżowych drużyn Olimpii Zambrów i przedsiębiorcy Roberta Szulborskiego. W zespole grają jednak zawodnicy znani w lokalnym środowisku piłkarskim, jak Patryk Pasko z Ruchu Wysokie Mazowieckie.

- „Zaobserwowaliśmy, jak dużą popularnością cieszy się futsal w Zambrowie - wszystkie hale sportowe są popołudniami zajęte! Postanowiliśmy ten potencjał spróbować wykorzystać. Postawiliśmy sobie cele na najbliższe dwa sezony i zaczęliśmy organizować zarówno drużynę, jak i cały klub. Obowiązkami podzieliliśmy się w jasny i przejrzysty sposób. Kamil odpowiada za wszystkie sprawy sportowe, natomiast ja za organizacyjne.” - powiedział portalowi www.zambrow.org Robert Szulborski.

Swoją przygodę z futsalem FC Zambrów rozpoczyna w II Polskiej Lidze Futsalu. Jest to trzecia klasa rozgrywkowa po I lidze oraz Ekstraklasie. Wszystkie szczeble rywalizacji funkcjonują pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej. W grupie podlaskiej II Polskiej Ligi Futsalu zambrowska drużyna rywalizować będzie z sześcioma ekipami: Żubrami Drohiczyn, Supraślanką Supraśl, KS Grabówką, MOKS-em Słoneczny Stok II Białystok, Urzędem Miejskim Krynki i Hetmanem Białystok.

Szeroka kadra drużyny liczy 19 zawodników. W przeważającej części są to osoby z powiatu zambrowskiego, choć nie brakuje w ekipie FC Zambrów zawodników spoza naszego powiatu. Co najciekawsze, najstarszy zawodnik ma 45 lat, a najmłodszy - 17. Poniżej przedstawiamy pełną kadrę zespołu:

:: Kamil Fedorowicz
:: Bartosz Nowowiejski
:: Łukasz Frołow
:: Natan Kulesza
:: Rafał Roszkowski
:: Patryk Roszkowski
:: Patryk Pasko
:: Robert Krasowski
:: Paweł Gosk
:: Piotr Gołaszewski
:: Kamil Rosiński