Podlaska "okręgówka" VS warmińsko-mazurska "okręgówka" 6:0 w sparingu

Skoro nie dochodzi do meczów oficjalnych pomiędzy zespołami z klasy okręgowej dwóch innych województwa, to musimy się opierać na sparingach. A w jednym z nich przedstawiciel podlaskiej klasy okręgowej pokonał 6:0 drużynę z warmińsko-mazurskiej okręgówki. Cieszmy się więc - mamy silniejszą okręgówkę niż nasi sąsiedzi (?)

Mówimy o meczu KS Śniadowo z Mazurem Pisz, wygranym przez Śniadowian 6:0. Śniadowo to wicelider jedynej ligi okręgowej na Podlasiu, a Mazur Pisz w jednej z dwóch grup ligi okręgowej na Warmii i Mazurach zajmuje 9 miejsce na 16 drużyn. Sparing wygrany łatwo, a tak mówią o nim przedstawiciele podłomżyńskiej drużyny.

"Pierwsze minuty spotkania były ciężkie, dwie bardzo dobre sytuacje do strzelenia gola mieli goście, najpierw w ostatniej chwili dobrze interweniowała obrona później kapitalnie strzał z bliskiej odległości obronił nasz bramkarz, z upływem minut naszą gra zaczęła wyglądać znacznie lepiej co zaowocowało dwoma bramkami, warto dodać że kapitalnym strzałem na 1-0 z około 20 metrów popisał się Brzozowski, w 30 minucie w sytuacji sam na sam dobrze zachował się nasz kapitan Tomasz Bruliński i podwyższył na 2-0 po przerwie za dużo się nie zmieniło, przyjezdni starali konstruować akcje ale wysoki presing z naszej strony bądź dobrze grająca obrona rozbijala wszystkie ataki przeciwnika, zatem większego zagrożenia z ich strony nie było co innego można powiedzieć o zawodnikach KS Śniadowo z minuty na minutę gra wyglądała coraz lepiej, składane akcje i błędny w obronie gości pozwoliły nam strzelić jeszcze 4 bramki. Był to bardzo dobry sparing w naszym wykonaniu, przeciwnik też wymagający Ale jak to mówią: "przeciwnik gra jak mu się na to pozwoli" A my dzisiaj praktycznie nie pozwoliliśmy im na nic. Warto wspomnieć że to był drugi mecz w przeciągu dwóch dni oraz brak kilku kluczowych piłkarzy, więc tym bardziej cieszy to że kondycyjne wyglądamy naprawdę dobrze. W końcu cała zasługa trenera dobrze przetrenowany okres przygotowawczy a i w lidze będą efekty. Następny sparing w niedzielę o 14 z GKS Stawiski".