Walkower w meczu Tur - Wigry II. Przez 8 minut w Turze grał tylko jeden młodzieżowiec

Podlaski Związek Piłki Nożnej zweryfikował wynik meczu pomiędzy Turem Bielsk Podlaski a Wigrami II Suwałki jako walkower na korzyść rezerw Wigier.

Mecz odbył się 3 listopada w Bielsku Podlaskim. Na boisku padł wynik remisowy 2:2. Jednak przez 8 minut w drużynie Tura na boisku nie było dwóch młodzieżowców, a tylko jeden.

W 55 minucie z boiska zszedł Szymon Pęza (młodzieżowiec), a za niego na boisku pojawił się Patryk Stypułkowski, który młodzieżowcem już nie jest. Kierownictwo Tura zorientowało się dopiero 8 minut później. Wpuszczono na boisko Pawła Zawadzkiego (młodzieżowiec), który zastąpił Łukasza Popiołka. Jednak przez 8 minut na boisku było o jednego młodzieżowca za mało. Walkower jest więc jak najbardziej uzasadniony, ze względu na naruszenie zasad zawartych w rozdziale 13, paragrafie 13 Regulaminu Rozgrywek Mistrzowskich Podlaskiego ZPN w sezonie 2018/2019, który brzmi:

"W meczach mistrzowskich seniorów muszą brać udział zawodnicy młodzieżowi, których na boisku przez cały mecz musi występować:

a) dwóch w IV lidze i klasie okręgowej

b) jeden w A klasie".

W związku z tym, w tabeli 4 ligi Tur spadł na 7 miejsce (26 punktów). Wigry pozostały na 4 miejscu, ale zwiększyły liczbę punktów do 30 (tracą 2 punkty do Michałowa).