Supraślanka - klub z tradycjami chce awansować do okręgówki

Cel na rundę wiosenną jest jasny - to awans do okręgówki. Tak odpowiedzieli nam przedstawiciele Supraślanki Supraśl na pytanie dotyczące najbliższej przyszłości klubu.

Na pewno bardzo cieszy to kibiców tego zasłużonego klubu na Podlasiu. Supraślanka gra obecnie w najniższej klasie rozgrywkowej, czyli podlaskiej A-klasie. Po siedmiu meczach rundy jesiennej ma na koncie 16 punktów, czyli o 3 mniej niż lider - LZS UM Krynki. Drugie miejsce zajmuje Gryf Gródek z dorobkiem 18 punktów.

SUPRAŚLANKA SUPRAŚL to jeden z najstarszych klubów w Podlaskiem. Założony został w 1934 roku. jako SKS (Supraski Klub Sportowy) z sekcją piłki nożnej, lekkoatletyki, siatkówki i narciarstwa. W latach 30. drużyna piłkarska występowała w białostockie klasie B.

Po wojnie przystąpiła w pierwszych mistrzostwach okręgu zajmując 4 miejsce w swojej grupie, a w ostatecznej klasyfikacji miejsce 10-12. Przez ówczesne władze BOZPN została zakwalifikowana do klasy C, wówczas 3 poziom okręgowy. Przez większość występów w rozgrywkach ligowych Supraślanka grała na 2-3 poziomie rozgrywek okręgowych, największe sukcesy przypadły na lata 2001-2009 kiedy występowała w podlaskiej IV lidze oraz jeden sezon w III lidze makroregionalnej.
Klub w sezonie 2009/2010 klub podpisał umowę o współpracy zJagiellonią Białystok, z tego powodu musiał wycofać się z rozgrywek III ligi i przystąpić do rywalizacji na ostatnim szczeblu rozgrywkowym w B klasie.

Zdjęcie: www.supraslanka.pl.